خدمات پتینه و ورق طلا

اجرای پتینه و ورق طلا از جمله خدمات اجرایی گروه معماری کلاسیک است که توسط اکیپ های ماهر این گروه اجرا می گردد. در ذیل توضیحاتی در مورد این خدمت و و انواع آن ارائه گردیده است.

پتینه کاری ساختمان

پتینه و پتینه کاری ساختمان از گسترده ترین موارد کاربرد این هنر در دکوراسیون می‌باشد. استفاده از پتینه در ساختمان از تغییرات کوچک در رنگ دکوراسیون و کاغذ دیواری گرفته و تا نقوش ایجاد شده بر سقف با رنگ‌های مخنلف را در بر می‌گیرد. پتینه کاری ساختمان را هنر مانور رنگ و نقش روی سطوح، دیوار و سقف نیز می‌نامند.
پتینه کاری در ساختمان نیز شامل دو حالت پتینه کاری مدرن و کلاسیک می‌شود؛ که در پتینه کاری مدرن با ایجاد طرح‌های جدید مثل ابرو باد، فرشته، آسمان و یا طرح‌های طبیعت قابل کاربری است. در مواردی از پتینه و پتینه کاری می‌توان در ایجاد نقوش پر زرق و برق روی گچ و کاغذ دیواری برای منقش کردن سقف و دیوار و حتی آسانسور در نوع مدرن بهره برد.

موارد استفاده از ورق طلا و نقره

۱- از این تکنیک برای آنتیک کردن فریم انواع قاب عکس و آینه استفاده می شود
۲- تلفیق با دکوپاژ بدین صورت که که دکوپاژ روی ورق طلا انجام پذیرد
۳- آنتیک کردن انواع مجسمه‌های، چوب و فلز
۴- استفاده در اجرای ورقکاری بر روی گچبری و ابزار گچی
۵- اجرا بر روی ابزار پیش ساخته
۶- استنسیل (به جای رنگ از ورق طلا استفاده کنید)
۷- آنتیک کردن انواع ظروف شیشه ای
۸- انواع افکت های رنگی بر روی ورق طلا
ورق طلا یا ورق هاى فلزى مشابه آن مانند ورق نقره و مس لایه هاى بسیار نازکى از فلزات طلا، نقره و مس هستند. پوشش دادن وسایل با لایه نازکى از فلزات یکى از قدیمى ترین هنرها است که سابقه آن به هزاران سال پیش بازمى گردد.
آثار آب کارى شده و طلاکارى قدیمى گرچه ساده هستند اما آثارى کاملاً حرفه اى هستند. آب کارى وسایل با فلزات در خانه نیاز به وسایل و ابزار مخصوص دارد و اگر غیرممکن نباشد دست کم بسیار دشوار است .
اما پوشش دادن وسایل گوناگون از هر جنسى با ورق هاى فلزات بسیار آسان است و شما مى توانید به راحتى انواع قاب، مجسمه و یا ظروف مختلف را با این ورق ها پوشش دهید. اگر قصد داشته باشید به این وسایل که با ورق طلا، نقره یا مس پوشش داده اید نماى آنتیک و قدیمى بدهید تا هم از درخشش و جلاى زیاد آنها اندکى کاسته شود و هم نفیس تر به نظر برسند کافى است آنها را با رنگ سیاه یا قهوه اى تیره رقیق رنگ شو کنید.